Wróć

Konserwacja zbiorników pod system MarineLINE w Stoczni Wojennej

25.07.2019

W Stoczni Wojennej trwa remont chemikaliowca m/t ORAKAI. Wykonany już został przegląd dokowy włącznie z piaskowaniem i malowaniem kadłuba, uszczelnieniem wału śrubowego i remontem armatury zaburtowej. Generalny remont przechodzą windy cumowniczo-kotwiczne, wymieniane są skorodowane i uszkodzone rurociągi w siłowni głównej oraz na pokładach.

Głównym powodem remontu  jest  konserwacja zbiorników ładunkowych polegająca na przygotowaniu powierzchni i aplikacji powłoki polimerowej MarineLINE. Bardzo kosztowny, ale dający Armatorowi możliwości przewożenia dużo większej gamy ładunków system wymaga zachowania skomplikowanego reżimu technologicznego podczas piaskowania i przygotowania zbiorników do malowania. Po aplikacji polimerów konieczna jest obróbka cieplna polegająca na wygrzewaniu całych zbiorników ładunkowych w bardzo wysokiej temperaturze.

Stocznia realizuje prace zgodnie z harmonogramem i pod nadzorem przedstawiciela producenta MarineLINE. Czas zakończenia prac włącznie z wygrzewaniem zbiorników ładunkowych zaplanowany jest na pierwszą połowę sierpnia bieżącego roku.

 

 

 

 

Wróć

Kontakt

PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o.

ul.Śmidowicza 48
81-127 Gdynia
Polska

e-mail: pgzsw@pgzsw.pl

tel: (+48 58) 625 81 02
fax: (+48 58) 625 01 47