Wróć

XL JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI KASZUBSKI RAJD METALOWCÓW MON

13.09.2018

W dniach 20-26 sierpnia br. w miejscowości Dębrzyno odbył się XL Jubileuszowy Ogólnopolski Rajd Metalowców MON. Nasza Stocznia była jednym ze współorganizatorów tego przedsięwzięcia.

W imprezie udział wzięło 150 osób, a najmłodszy uczestnik miał sześć miesięcy.

Trasy tegorocznego rajdu wiodły przez malowniczą krainę kaszubską, począwszy od Chojnic, przez Szymbark aż do Ustki. Organizatorzy zadbali o moc atrakcji dla wszystkich uczestników wydarzenia. Duże emocje towarzyszyły zmaganiom w konkurencjach sportowych, rekreacyjnych i turystycznych.

W tym roku, Rajd wpisał się w obchody 100-lecia świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jednym z punktów programu było spotkanie z Piłsudczykami ze Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polski, w Centrum Edukacji i Promocji Regionu, w Szymbarku. Podczas spotkania, oddelegowani przedstawiciele podzielili się z uczestnikami rajdu informacjami na temat historii powołania Związku, jego działalnością i planami na najbliższe lata. Podczas prelekcji, zagłębiając się w pierwsze słowa Statutu Związku:

„Łączy nas szacunek do człowieka, który wbrew wielu przeciwnościom budował w ludziach wiarę w przyszłą Niepodległą Polskę i do tej niepodległości Naród doprowadził…”,

przedstawiciele Związku, przybliżyli uczestnikom rajdu postać Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz podjęli rozmowy mające na celu rozpowszechnianie pielęgnacji tradycji patriotycznych, miłości do ojczyzny    i demokratycznego wychowania.

Zgodnie z tradycją rajdu, na jego zakończenie, uczestnikom wydarzenia wręczono ufundowany przez PGZ Stocznię Wojenną puchar.

Więcej szczegółów oraz fotoreportaż z rajdu zamieszczony jest na stronie Ogólnopolskiego Kaszubskiego Rajdu Metalowców MON:

Ogólnopolski Kaszubski Rajd Metalowców MON

 

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości

 

 
     
 
     
 
 

 

Wróć

Kontakt

PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o.

ul.Śmidowicza 48
81-127 Gdynia
Polska

e-mail: pgzsw@pgzsw.pl

tel: (+48 58) 625 81 02
fax: (+48 58) 625 01 47