PGZ Stocznia Wojenna oraz Gdański Park Naukowo-Technologiczny realizowali partnerski program pn. Strefa Akceleracji, którem celem było dostarczenie młodym przedsiębiorcom z Gdańska i okolic specjalistycznej wiedzy, doświadczeń oraz narzędzi niezbędnych do rozwoju ich innowacyjnych pomysłów biznesowych.

Poprzez program akceleracyjny organizowany wspólnie z Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym wspieraliśmy startupy na każdym etapie ich rozwoju, od prototypowania do pierwszych sukcesów na rynku. Zapewniliśmy intensywny mentoring, szkolenia, możliwości nawiązywania kontaktów z potencjalnymi inwestorami i klientami, a także dostęp do infrastruktury i narzędzi technologicznych.

Od startupów wymagany był pomysł wpisujący się w zagadnienie tematyczne pn. Przemysł morski.

Do projektu zgłosiło się 29 startupów, spośród których wybrana została firma Revobeam Sp. z o.o. specjalizującą się w komunikacji bezprzewodowej dla okrętów i jednostek bezzałogowych o zwiększonej odporności na interferencje i radiowe ataki typu zagłuszeniowego. Ponadto firma Revobeam jest jedynym polskim startupem, który został zakwalifikowany do międzynarodowego akceleratora DIANA NATO. Potencjał startupu i jego doświadczenie mogą stanowić wartość dodaną do Programu Miecznik.

Okres realizacji projektu VI 2023 – XII 2023

 

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Statek wojenny