Posiadamy infrastrukturę przystosowaną do prowadzenia projektów tego typu oraz prawie stuletnie doświadczenie we współpracy z polską Marynarką Wojenną. Dodatkowo zaletą PGZ Stoczni Wojennej jest jej unikalna lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie głównej bazy morskiego rodzaju sił zbrojnych, tj. Portu Wojennego w Gdyni.
Jednak jak niemal w każdej firmie, również w PGZ SW kluczowym czynnikiem jest kadra pracownicza – odpowiednio wykwalifikowana i mająca świadomość znaczenia realizowanych projektów o szczególnym znaczenia dla bezpieczeństwa państwa.
PGZ Stocznia Wojenna jest najstarszą polską stocznią działającą od 1922 roku, kontynuując tradycję Stoczni Marynarki Wojennej oraz utworzonych jeszcze przed II wojną światową w Pucku, a następnie przeniesionych do Gdyni Warsztatów Portowych Marynarki Wojennej.
Od samych początków głównym zadaniem Stoczni było właśnie utrzymanie, serwisowanie i budowa nowych jednostek dla Marynarki Wojennej, a zakład nieodłącznie wpisał się w historię zarówno morskiego rodzaju sił zbrojnych, jak i miasta Gdynia.
Dysponujemy następującymi urządzeniami dokowymi:
Dok pływający
- zdolność udźwigu 8 000 t
- długość całkowita 150 m
- szerokość wewnętrzna 27 m
- zanurzenie nad kilblokami 8 m
- dźwigi 2 x 8 t
- maksymalna długość podnoszonego statku 160 m,
szerokość 25 m,
zanurzenie 7,7 m
Podnośnik mechaniczny z 14 stanowiskami roboczymi
- zdolność udźwigu 2 500 t
- długość całkowita 100 m
- szerokość wewnętrzna 22 m
- zanurzenie nad kilblokami 5 m
- maksymalna długość podnoszonego statku 104 m,
szerokość 21 m,
zanurzenie 4,7 m
Posiadamy nabrzeża o łącznej długości ponad 2 000 m, głębokości wody do 8 m, które wyposażone są w różnego rodzaju dźwigi od 8 do 25 t oraz urządzenia transportowe.
Prowadzimy również w Ośrodku uzbrojenia i elektroniki działalność badawczo-rozwojową w zakresie elektroniki okrętowej. Ośrodek specjalizuje się w projektowaniu, produkcji oraz serwisie systemów łączności, nawigacji, zabezpieczeń technicznych i sieci teleinformatycznych.
W skład naszego wyposażenia technicznego wchodzą specjalistyczne warsztaty produkcyjno-remontowe, hamownia silników, warsztat obróbki mechanicznej, remontu systemów wysokiego ciśnienia, maszyn elektrycznych, itp.
W swojej strukturze posiadamy także Laboratorium Chemiczne, które świadczy usługi między innymi w zakresie badań produktów naftowych. Atutem tej komórki jest nowoczesna aparatura kontrolno-pomiarowa, wieloletnie doświadczenie oraz biegłość specjalistów. Wykaz dostępnych metod badawczych realizowanych w Laboratorium Chemicznym dostępny jest tutaj.
Nasz ciąg sekcji płaskich, służący do spawania blach cienkich (do 12 mm), pozwala na wykonywanie kadłubów, pokładów, grodzi i nadbudówek w zgodności z najwyższymi standardami jakości, które są wymagane przy realizacji projektów dla odbiorcy wojskowego.
11
dźwigów (do 50 t)
1
dok pływający
(150 m x 27 m)1
podnośnik mechaniczny
(2500 t)2
hale wyposażeniowe
2108 m
nabrzeży