#GaszynChallenge to wyzwanie zainicjowane przez strażaka Marcina Topóra z OSP Gaszyn – stąd nazwa wyzwania, który swoim zaangażowaniem zachęcił tysiące ludzi w całej Polsce do wspólnego „pompowania” na rzecz chorych dzieci.

PGZ Stocznia Wojenna, która została nominowana do wzięcia udziału w wyzwaniu przez Polską Grupę Zbrojeniową, zdecydowała się wesprzeć małą Tosię z Gdyni, która walczy z SMA – rdzeniowym zanikiem mięśni. Lek, który może ocalić Tosię kosztuje prawie 10 mln zł.

Zasady wyzwania są bardzo proste. Każdy z uczestników powinien zrobić 10 pompek lub przysiadów i wpłacić minimum 5 złotych na wskazany cel zbiórki. Ci, którzy nie czują się na siłach nie muszą wykonywać ćwiczeń fizycznych, ale wtedy należy wpłacić minimum 10 zł. Nominowani mają 48 godzin na wykonanie zadania, a po ukończeniu wyzwania nominują kolejne 3 osoby lub instytucje do podjęcia wyzwania.

Wiceprezes PGZ SW, Pan Adam Krzemiński ogłosił nominację dla trzech firm. Są to: Stocznię Remontową NAUTA, Energomontaż-Północ Gdynia S.A. oraz Baltic Operator.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z realizacji wyzwania w PGZ Stoczni Wojennej:

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Statek wojenny