Forum Innowacji i Rozwoju Technologicznego to cykliczne wydarzenie organizowane przez Polską Grupę Zbrojeniową. Impreza ma na celu promowanie współpracy pomiędzy podmiotami z sektora obronnego, naukowego i biznesowego. Forum jest okazją do zaprezentowania najnowszych osiągnięć technologicznych, wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów. 13 edycja Forum odbyła się w dniach 5 – 6 października w Gdyni a jej gospodarzem była PGZ Stocznia Wojenna.

Forum zgromadziło blisko 70 uczestników, w tym przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej, Polskiego Funduszu Rozwoju, Politechniki Warszawskiej oraz przedstawicieli spółek Grupy Kapitałowej PGZ SA. Pośród omawianych na wydarzeniu tematów znalazły się m.in. projekty B+R w Europejskiej Agencji Obrony, projekty badawczo-rozwojowe finansowane z Europejskiego Funduszu Obrony, inicjatywy realizowane w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego NATO, IDA Bootcamp – akceleracja biznesowa innowacyjnych technologii o potencjale podwójnego zastosowania. Przedstawiono również technologiczne obszary współpracy GK PGZ z Politechniką Warszawską oraz rozwój Laboratorium Hardware-In-The Loop (HWIL) Grupy PGZ.

Jako gospodarz 13 edycji Forum, PGZ Stocznia Wojenna miała również możliwość przedstawienia wielu innowacji w zakresie zarządzania i produkcji wdrażanych w związku z realizacją Programu Miecznik – budowy trzech fregat dla Marynarki Wojennej RP. Dwudniowe spotkanie zakończyło się wizytą w Stoczni, w trakcie której uczestnicy mogli zapoznać się z postępami w budowie dwóch hal oraz instalacji wielu ultranowoczesnych maszyn, na których powstają pierwsze sekcje pierwszej z trzech fregat Miecznik, przyszłego ORP Wicher.

Wyszukaj na stronie

Anuluj wyszukiwanie
Statek wojenny